אתה נמצא ב: קהילת נכי צה"ל > מאמרים > רפלקסולוגיה - כל התורה על רגל אחת

רפלקסולוגיה - כל התורה על רגל אחת 

תארו לעצמכם שהייתם יכולים לשלוט על כל גוף האדם בלחיצה אחת? נשמע כמו משהו דמיוני נכון? רפלקסולוגיה מוכיחה אחרת.

רפלקסולוגיה היא שיטת אבחון וטיפול עתיקת יומין במחלות באמצעות לחיצות על כף הרגל. עדויות לשיטה זו נמצאו כבר בפירמידות במצרים ובתרבות העתיקה של הודו. על-פיהם כל אחד מאיברי גוף האדם משתקפים בכפות הרגליים, שבהן יש לו מקבילה. תורת ריפוי זאת מוכיחה וממחישה את הקשר הישיר שקיים בין איברי הגוף השונים לבין כפות הרגליים. כאשר באמצעות הלחיצות על כף הרגל מוזרמת אנרגיה ומתועלת לאיברי הגוף השונים.

לחיצה אחת וכל הגוף מטופל

לשיטת הרפלקסולוגיה, כף הרגל של האדם היא למעשה מעין מפה שבה משתקפים כל איברי הגוף השונים. באמצעות טיפול אלטרנטיבי פשוט אפשר להתבונן בכף רגלו של כל אדם ולהיכנס אל נבכי נפשו וגופו. על ידי בדיקת פרמטרים שונים כגון קשיחות ורגישות כף הרגל ניתן לאבחן קיומן של מחלות ובעיות שונות בגוף האדם. כל למשל גילו כי האצבעות משקפות את איזור הראש, הצוואר והפנים, העקב מקושר עם האגן ועוד.

רפלקסולוגיה - בין עיסוי לטיפול

היתרון הגדול של השיטה הוא בכך שלעומת טיפולים אחרים מדובר בתהליך נעים. יש רבים שחושבים שמדובר בכלל בעיסוי כייפי שנעשה בכל מתחם ספא,  אך חשוב לציין כי אין מדובר בתהליך שעושים אותו אך ורק בשביל הכיף, אם כי בהחלט גלום בו גם פוטנציאל זה. טיפולים אלטרנטיבים מסוג זה נועדו אך ורק על מנת להשפיע על האיברים השונים באמצעות הלחיצות על כף הרגל. עיסויה, כהכנה לטיפול, הוא חלק ממנו אבל לא מטרתו.

תנו לכפות הרגליים להחליט בשבילכם

עם הצלחתו של טיפול אלטרנטיבי זה קשה להתווכח -  יש עדויות רבות להשפעותיה של רפלקסולוגיה על שיפור המצב הבריאותי, הפיזי והנפשי. מטופלים רבים, אשר צילומי רנטגן לא מעלים עדות ממשית לקיומן של תופעות שונות הגורמות להם מכאוב וסבל, ונואשו מכל שאר השיטות המערביות המקובלות מסתייעים בשיטה זו במגוון רחב של בעיות ובהן: 

חוסר אנרגיה, תשישות ועייפות, מתח ולחץ, כיווץ שרירים, חוסר שינה מספיקה, קוצר נשימה, כאבי ראש, כאבי פרקים, שינויים במצבי הרוח, הפרעות הורמונאליות ועוד ועוד.

חשוב לציין כי השפעת טיפולים אלטרנטיבים שונים ובכללם הרפלקסולוגיה על בני אדם היא שונה מאדם לאדם. לא ניתן תמיד לאמוד את ההשפעה, ודאי לא את המהירות שבה יתחיל הטיפול להשפיע על כול המטופלים. אך ניתן להגיד בבטחה, כי השפעת הטיפול מבורכת. לא סתם מדובר באחד הטיפולים הנפוצים ביותר בקרב נכי צה"ל בכל מקום בישראל או בכל קליניקה לרפואה משלימה בוינה, אמסטרדם ושאר העולם - סך הכול כפות הרגליים שלנו סוחבות עבורנו את כל הגוף לאורך שנים, אז אם לא נסמוך עליהן , אז על מי כן?

 

דירוג דף:
0 הצבעות [ממוצע: 0]
הדפס עמוד שלח לחבר