קהילת נכי צה"ל - מבצעים והטבות לנכי צה"ל

קהילת נכי צהל

אתה נמצא ב: קהילת נכי צה"ל > מאמרים > כללי יסוד לסוחר המתחיל בבורסה

כללי יסוד לסוחר המתחיל בבורסה

מי מאיתנו לא רוצה לעשות את "המכה" בבורסה? ולחיות כמו עופר נמרודי, נוחי דנקנר ועשירים אחרים??? לכולנו יש את החלום להתעשר מהר, והבורסה היא זירה נהדרת להגשמת החלום הזה. אנשים רבים עושים הסבה מהעיסוק המרכזי שלהם על מנת להפוך לסוחרים בבורסה, אך צריך לזכור כי מסחר בבורסה הוא עניין מסובך ויש ללמוד אותו לעומקו. כמו שניתן להרוויח כך גם ניתן להפסיד, ולכן חשוב, במיוחד לסוחרים מתחילים, לנקוט בכל אמצעי הזהירות בתחילת הדרך כסוחרי בורסה. עוד על נושא חשוב זה בכתבה הבאה.

מי יכול לסחור בבורסה

יש אנשי מקצוע רבים הסוחרים בבורסה כשכירים של בתי השקעות, חברות ביטוח, חברות בורסה ועוד, אך כיום ניתן גם לסחור בבורסה מהבית. באינטרנט, בעיתונות ובאמצעי מדיה נוספים תוכלו למצוא אין סוף מידע אודות הבורסה בכתבות, ניתוחים טכניים, נתונים ועוד. כלומר - כל מי שרוצה ללמוד את התחום יכול לעשות זאת, באופן עצמאי או בעזרת קורסים שונים.

אם חלומכם הוא להיות ביום מין הימים אנשי עסקים בכירים ומובילים במדינה (כמו יצחק תשובה, עופר נמרודי ואחרים), אתם חייבים להבין בבורסה, על כל המשתמע מכך. זה אומר הבנת המושגים, הבנה מעמיקה כיצד הבורסה פועלת, מה משפיע על הערך של המניות ועוד. אך לפני שאתם יוצאים לדרך, להלן כמה כללי יסוד לסוחר הבורסה המתחיל:

• ללמוד, ללמוד, ללמוד!!! אל תקנו מניות, אופציות או אג"חים לפני שלמדתם את התחום, לפחות ברמה הבסיסית. יש אין ספור מושגים בעולם הבורסה, שלרוב האנשים אין כל מושג מה משמעותם, למשל - מניה, אופציה, לונג, שורט, אגרת חוב, מדד חוזק, ממוצע נע ועוד ועוד... מומלץ מאוד ללמוד את מושגים הבסיסיים הללו לפני שנכנסים לעולם הבורסה.

• קורסים והשתלמויות - גם לאחר שלמדתם את המושגים הבסיסיים מומלץ מאוד לעשות קורס בורסה למתחילים או קורס המלמד אנשים שאין להם מושג בעולם זה (או שיש להם מידע מועט ביותר) אודות עולם הבורסה. יש אין ספור קורסים שכאלה במחירים סבירים למדי, ומומלץ להתנסות בהם.

• היעזרו באינטרנט - רשת האינטרנט היא מקום נהדר ללמוד אודות תחומים רחבי היקף כמו הבורסה. היכנסו לפורומים בתחום, קראו כתבות, גלשו לאתרים העוסקים בעול הבורסה ואספו כל פיסת מידע שיש לרשת להציע לכם בנושא מרתק זה.

• התייעצו עם מומחים או מכרים מהתחום - אם יש לכם אבא, אחות, דוד או חברה שעובדים בתחום, מומלץ מאוד להתייעץ איתם ולהפוך אותם ל"חונכים" שלכם. אנשים עם ניסיון בתחום יוכלו להפוך את הכניסה שלכם לעולם הבורסה לנעימה ופשוטה יותר.

• לא לקפוץ מעל הפופיק! אל תשקיעו סכומים אדירים בתחילת דרככם, כי במקרה של הפסדים גדולים הקריירה שלכם בעולם הבורסה תהיה קצרה במיוחד... מומלץ להיכנס לתחום בהדרגה, להשקיע תחילה סכומים נמוכים מאוד, ורק לאחר שתצברו ניסיון, להגביר את קצב ההשקעות. וכמובן - אל תשקיעו לעולם יותר ממה שאתם מוכנים להפסיד!

• והכי חשוב - צאו לדרך! לאחר כל הלימודים, ההתייעצות וההתנסויות, חשוב מאוד גם לצאת לדרך ולהתנסות בעולם האמיתי של הבורסה. ניתן להשקיע כספים באופן וירטואלי (יש אתרים המתמחים בכך), אך עד שלא תשקיעו את כספכם במנויות, אופציות, מטבע חוץ או אגרות חוב אמיתיות, לא תוכלו להחשיב את עצמכם כסוחרי בורסה!

אין ספק כי המדובר בעולם מרתק, מסעיר ודינמי, ולכן כל כך הרבה אנשים בוחרים להיכנס לתחום זה. אך חשוב לזכור כי על כל מי שמרוויח, יש בצד השני גם מישהו שמפסיד, ועל מנת שאתם תהיו בצד המרוויח, מומלץ לנקוט במשנה זהירות!

דירוג דף:
1 הצבעות [ממוצע: 5]
הדפס עמוד שלח לחבר
אתרי אינטרנט בקהילת נכי צהל
יענקלה פרוימן יענקלה פרוימן
יענקל'ה פרוימן כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט, כתיבה מקצועית, כתיבה יוצרת, כתיבת מאמרים ואוטוביוגרפיה
אוסף סמלי קקל אוסף סמלי קק"ל
אוסף סמלים ייחודי של הקרן הקיימת לישראל. האוסף המקיף והמלא ביותר של סמלי העצמאות מקום המדינה.

כל הזכויות שמורות © מוזה פרסום קידום עסקים ושיווק באינטרנט

פותח ע"י: וויז גרופ - בניית אתרים